Wypoczynek w Niedzicy

Piękna okolica, średniowieczny zamek oraz bliskość górskich szlaków sprawiają, że do Niedzicy w sezonie letnim i zimowym przyjeżdża wielu turystów. Niezależnie od wybranej pory roku żaden wczasowicz nie będzie narzekał na brak atrakcji oraz nudę.

Co ciekawego można robić spędzając urlop w Niedzicy?

Ta małopolska miejscowość znana jest większości turystów przede wszystkim ze względu na wybudowany w średniowieczu zamek. Na jego temat krąży sporo legend, turyści mają możliwość ich poznania podczas zwiedzania tego ciekawego miejsca wspólnie z przewodnikiem. Część osób z pewnością zainteresuje fakt, że w tej warowni zaaranżowano kilka apartamentów, które przyjezdni mają możliwość wynająć – noc spędzona w zamku z pewnością będzie niezapomniana. Warto mieć świadomość, że mimo iż zamek jest najstarszym obiektem w Niedzicy nie stanowi jedynej atrakcji tej miejscowości. Wczasowicze mogą korzystać z plaży, na której działa wypożyczalnia wodnego sprzętu, mogą również wybrać się na wycieczkę po Jeziorze Czorsztyńskim pływającym tam statkiem wycieczkowym. Warto wybrać się również do pobliskiego Czorsztyna, gdzie w średniowieczu również powstał zamek. Co prawda obiekt nie zachował się w pierwotnym stanie, lecz do dzisiaj można oglądać ruiny tej imponującej warowni.

Osoby lubiące wędrówki po górskich szlakach powinny koniecznie wybrać się na najwyższy szczyt Pienin – Trzy Korony. Można się tam dostać szlakiem rozpoczynającym się w Czorsztynie, Szczawnicy lub Krościenku. Ci, którzy lubią szusować na nartach powinni wybrać się tu również zimą. Polana Sosny to miejsce, w którym można rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem z pomocą jednego z instruktorów tamtejszych szkółek, można także rozwijać posiadane umiejętności. Przy stoku znajduje się karczma, w której można rozgrzać się po całym dniu szusowania. Niedzica jest miejscowością turystyczną, zatem ma dobrze rozwiniętą różnego rodzaju infrastrukturę noclegową prezentującą się na Meteorze. Na turystów czekają pensjonaty, ośrodki wczasowe, a także przytulne pokoje w prywatnych kwaterach. Wiele obiektów znajduje się w pobliżu stoku narciarskiego, co szczególnie ucieszy turystów chcących szusować na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>