Wypoczynek w Dziwnówku

W każde wakacje polskie wybrzeże jest pełne turystów, którzy spędzają urlop w nadmorskich letniskach. Jednym z nich jest Dziwnówek, położony nieopodal Dziwnowa, które przyciąga wczasowiczów atrakcyjną lokalizacją. Osoby spędzające czas w tym miejscu mogą nie tylko zażywać kąpieli słonecznych oraz morskich, ale także uprawiać różne sporty wodne czy spędzać czas w miejscach, które przypadną do gustu dzieciom i ich rodzicom.

Jak spędzać czas w Dziwnówku? Większość osób decydując się na spędzenie urlopu nad morzem nastawia się na spędzenie wielu godzin na plaży. Oczywiście Dziwnówek może się poszczycić szeroką i piaszczystą plażą, umożliwiającą wypoczynek zarówno osobom lubiącym opalanie jak i zażywanie morskich kąpieli, jednak warto wiedzieć, że plaża nie jest jedyną atrakcją tego letniska.

Dziwnówek jest położony nad Zalewem Kamieńskim, dzięki któremu czas spędzony w tym letnisku może być niezwykle urozmaicony. Na miejscu działa wypożyczalnia rowerków wodnych oraz łodzi wiosłowych, dzięki którym można popływać po zalewie. Wody tego zalewu cieszą się popularnością także wśród wędkarzy, którzy korzystają z faktu, iż w jego wodach żyje kilkanaście gatunków ryb. Osoby doceniające aktywność fizyczną na pewno ucieszy fakt, że w Dziwnówku można nauczyć się pływać na desce windsurfingowej. Jest to bowiem miejsce stwarzające idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci to z pewnością dużą radość sprawią najmłodszym morskie kąpiele. Dziwnówek to miejsce, w którym nie brakuje również innych atrakcji. Na plaży co wakacje pojawiają się tzw. dmuchańce oraz wodne zjeżdżalnie. W Dziwnówku działa także wesołe miasteczko pełne karuzel, które przypadną do gustu najmłodszym wczasowiczom, ale także tym nieco starszym. Jeśli to wciąż mało to można wybrać się do Nadmorskiego Parku Miniatur i Kolejek, który znajduje się w pobliskim Dziwnowie.

Wakacje dla każdego są czasem wytchnienia od całorocznych obowiązków, a często także od zgiełku miasta. Warto zaplanować ten czas możliwie najlepiej dbając o każdy szczegół. Jednym z nich jest wybór pakietu noclegowego w przystępnych cenach. Na szczęście w Dziwnówku nie brakuje obiektów oferujących noclegi. Są to między innymi pensjonaty, wille, ale również kempingi. Ceny noclegów w Dziwnówku zaczynają się od około 20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>