Wołkowyja – u podnóża Bieszczad

Wołkowyja jest niewielką wsią, położoną u stóp Bieszczadów, przy brzegu Jeziora Solińskiego, w województwie podkarpackim. Na mapie jest tylko małą plamką, w rzeczywistości jednak jest wsią niezwykłą. Stanowi bardzo częsty punkt każdej wycieczki w bieszczadzkie lasy. Nierzadko jest swoistym przystankiem dla strudzonych turystów, którzy szukają ostoi spokoju i ciszy dla odpoczynku i naładowania baterii. Często to właśnie tutaj znajdują oni dla siebie noclegi na wczasy, Wołkowyja bowiem zadbała o bazę noclegową znakomicie. Czekają tutaj na turystów świetnie wyposażone, komfortowe domki z widokiem zapierającym dech w piersiach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Okolica jest piękna, nakłania do długich spacerów brzegiem jeziora. Jeśli tylko mamy trochę czasu, warto wybrać się na przechadzkę wzdłuż pobliskiej zapory solińskiej, a także zejść w jej podziemia i odwiedzić otwarte tam niedawno muzeum. To jest atrakcja, która przyciąga turystów z różnych stron Polski. Pomimo to jednak Wołkowyja wciąż pozostaje cichą, spokojną wsią, w której każdy znajdzie dla siebie ostoję i miejsce do odpoczynku. Chętnie zaglądają tutaj również wędkarze, którzy w solińskich wodach łowią niezwykłe okazy rzadkich gatunków ryb. Nie jest łatwo dzisiaj o drugie takie miejsce, które byłoby tak atrakcje, a zarazem tak ciche i spokojne. Zdarzają się jednak również huczne wydarzenia. Do takich należą liczne koncerty muzyczne, organizowane w pobliskim Polańczyku i okolicy. Podczas takich imprez prezentują się gwiazdy zarówno doskonale nam wszystkim znane, jak i lokalni artyści, śpiewający o pięknie bieszczadzkich gór.

Każdy z nas potrzebuje czasem przeżyć coś pasjonującego, coś co zapamięta na długo i będzie wspominał w długie, zimowe wieczory. Takim czymś z całą pewnością może być właśnie przyjazd i pobyt w Wołkowyi. Tutaj nie można się nudzić, bo już zwykły spacer po okolicy dostarcza nam tyle wrażeń, że wciąż chcemy więcej. Wołkowyja bardzo sprzyja długim spacerom, a także górskim wędrówkom. Do szczytów bieszczadzkich jest dość daleko, jednak jest tu wiele wyznaczonych szlaków turystycznych, zapewniających nam rozrywkę i zajęcie na długie godziny. Kto  chce odpocząć, wyciszyć się, zrelaksować i zdobyć piękne wspomnienia, niech jedzie do Wołkowyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>