Wiżajny – poznaj Suwalszczyznę

Pasjonatów narciarstwa biegowego oraz aktywnego wypoczynku zapraszamy do miejscowości Wiżajny, położonej na najwyższych terenach Suwalszczyzny. Dogodne ukształtowanie terenu oraz mroźne zimy zdecydowanie sprzyjają aktywności sportowej w tej dziedzinie! Jeśli nie masz własnego sprzętu, na pewno znajdzie się miejsce by go wypożyczyć, ważne aby na trasie panowały odpowiednie warunki, a w tej okolicy to sprawa niemal pewna. Niskie temperatury utrzymujące się do końca marca, a często i dłużej sprzyjają opadom śniegu. Dzięki temu okoliczni mieszkańcy i gospodarze są w stanie utrzymać wyznaczone ścieżki w idealnych warunkach do narciarskiego marszo-biegu oraz zjazdów.

Wiżajny to w okresie zimowym oblegana miejscowość, dlatego zanim zdecydujesz się przyjechać zarezerwuj nocleg! Bogata oferta noclegowa z pewnością spełni Twoje oczekiwania, a gościnni gospodarze uprzyjemnią Twój pobyt. Zimowe noclegi Wiżajn to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo, a to najważniejsze.

Możesz przyjechać także latem. Wtedy odkryjesz tu wyjątkowe piękno naturalnych krajobrazów, oraz doświadczysz licznych atrakcji turystycznych. Jeśli będziesz mieć ochotę na leniwy wypoczynek otworem czeka pobliskie jezioro, którego część dostępna jest dla turystów, reszta natomiast skąpana w niesamowitej ciszy spowodowana obowiązującą tu strefą ciszy pozwoli Ci w pełni odpocząć. Z daleka od miejskiego zgiełku możesz pospacerować leśnymi dróżkami, lub jeśli wolisz, wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową. W sezonie wakacyjnym, dla amatorów kajakarstwa organizowane są na rzece Czarna Hańcza liczne spływy kajakowe. Dobrze wyznaczone trasy, pozwolą w pełni cieszyć się tym sportem i towarzyszącymi mu bajecznymi krajobrazami.

Jeśli przyjedziesz z rodziną, również dla dzieci znajdą się tu ciekawe zajęcia. Tereny pobliskiego jeziora obfitują w róże gatunki ryb stąd przyciągają tu w sezonie wędkarskim wielu miłośników łowienia. Sprzyjające warunki terenowe dają każdemu możliwość cieszenia się prywatnością i spokojem. W krajobraz wpisały się także wiatraki do produkcji energii elektrycznej. Dzięki sprzyjającym warunkom to wspaniały pomysł na alternatywę w wytwarzaniu prądu! Po aktywnym wypoczynku zajrzyj do centrum miasteczka. Zabytkowy pomnik ku czci marszałka Józefa Piłsudskiego zainteresuje Cię historią tego terenu, a wchodząc do kościoła św. Teresy możesz obejrzeć zabytkowe eksponaty, które się zachowały oraz drewnianą dzwonnicę z XIX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>