Rybacki raj na Jeziorze Jamno

Jezioro Jamno leży w okolicach Mielna, jest to jezioro przybrzeżne, gdzie uprawianie sportów wodnych jest atrakcją polecaną dla każdego turysty. Nad akwenem znajdują się przystanie żeglarskie, wypożyczalnie sprzętu wodnego i miejsca gdzie spotykają się wędkarze z całego Mielna. Mila, Parostatek i Koszałek to statki turystyczne, które przepływają przez Jamno i Mielno, ukazując piękną nadmorską okolicę z bajeczną fauną Bałtyku. Średnia głębokość jeziora waha się pomiędzy dwoma a czterema metrami. Strona przyrodnicza Jeziora Jamno ukazuje, że w wodach występują nie tylko leszcze, sandacze, czy węgorze europejskie, ale także płocie, jazgarze i okonie. W Mielnie lepszego miejsca na weekend wędkarski nie znajdziecie.

Jezioro Jamno jest dawną zatoką morską, która od kilkunastu lat stała się miejscem letnich rozgrywek, zarówno tych sportowych jak i wędkarskich. Jamno jest idealnym miejscem dla amatorów wędkowania i uprawiania sportów wodnych. Wypożyczalnia Tramp oferuje wypożyczenia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Jest to miejsce idealne na wypoczynek. Będąc w Mielnie warto także zadbać o dobre noclegi, których tutaj nie brakuje. Przekonać się o tym można korzystając z portalu noclegowego. Nie można także zapomnieć o tym, że gdy odwiedzicie okolice Mielna, zobaczcie też minoga rzecznego, który w rejonach jeziora znajduje się pod ścisłą ochroną. W czasie wakacji Mielno tętni życiem przez cały dzień. Jezioro Jamno z pobliskimi plażami to miejsce do odpoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu. Miasto kojarzone jest z zabawą i wakacjami. Jest to miejsce, gdzie wypoczną kuracjusze, rodziny z dziećmi i młodzi ludzie. Dla osób chcących spróbować swoich sił na wodzie, polecane są sporty wodne, a dla innych rejsy po Jeziorze Jamno i wędkarstwo dla osób lubiących spokój i wypoczynek blisko natury.

Jedna myśl na temat “Rybacki raj na Jeziorze Jamno”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>