Pałac Zamoyskich – jedna budowla w kilku stylach

Zamość jest miastem położonym w województwie lubelskim. Zwany „perłą renesansu” oferuje nam szereg atrakcji, dobrą bazę noclegową [sprawdź na: meteor-turystyka.pl] oraz ciekawe wydarzenia. Przyciąga wielu turystów, zarówno tych lubiących spacery w akompaniamencie dawki historii, jak i tych będących fanami sportu. Miejscem, którego nie powinniśmy ominąć odwiedzając tę miejscowość jest bez wątpienia Pałac Zamoyskich.

Pałac Zamoyskich to niezwykły budynek, który został wzniesiony już w latach 1579-1586, a był rezydencją rodziny Zamoyskich. W swojej pierwszej wersji, pałac ten był w posiadaniu odrębnych murów, oddzielających go od pozostałej części miasta. Miał formę prostokąta, a po jego północnej stronie znaleźć można było arsenał. Niestety, ale w roku 1658 pałac spłonął, a w 1660 został odbudowany przez III ordynata zamojskiego, jednak już w stylu barokowym. Kilka lat później lekko go jeszcze rozbudowano. Lata 1747-1751 to okres późnobarokowej przebudowy, podczas której między innymi obniżono wieżę, pozbawiono pałac dekoracji, a także usunięto jego attykę. Przebudowano go także w taki sposób, aby ukazał się na nim okazały dziedziniec. Po upływie roku 1803 budowla ta znowu zmieniła swój styl. Stała się bowiem pałacem klasycystycznym, a wszystko to za sprawą Stanisława Kostki Zamoyskiego. Podczas tych zmian, został on trochę podwyższony, znowu odebrano mu liczne elementy wystroju, jednakże zachował swój dziedziniec. Pałac Zamoyskich to ciekawa historia oraz pozostałości po czterech stylach architektonicznych z różnych epok. Będąc w Zamościu wstydem byłoby nie przyjść w to miejsce. Każdy miłośnik historii oraz architektury będzie zachwycony tym obiektem.

Kiedy już nasza wędrówka po tej zachwycającej budowli dobiegnie końca, warto wybrać jakieś miejsce do spokojnego spędzenia nocy. Baza noclegowa Zamościa jest stosunkowo dobrze rozwinięta oraz posiada dość sympatyczne dla naszego portfela ceny. Noclegi Zamościa to głównie wille, pokoje gościnne, ośrodki agroturystyczne, pokoje pracownicze, a także apartamenty. Każdy z nas znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>