Najlepsza rozrywka w Ostrowie

Lunaparki, aquaparki, sport i wypoczynek to elementy, które powodują, że nasze wakacje należą do udanych. W zależności od miejscowości przez nas wybranej, ich charakter się zmienia. Niektóre kurorty bowiem nastawione są na szaleństwa młodzieży, inne natomiast na spokojniejsze przeżycie pobytu przez dojrzalszych turystów. Oczywiście, to na jakie atrakcje się zdecydujemy, zależy tylko od nas, nie zapominajmy jednak, że konieczne jest zapoznanie się z ofertą, jeszcze przed wyjazdem. To gwarantuje możliwość rozplanowania pobytu, w taki sposób, aby mieć okazję skorzystania z każdej wybranej przez nas rozrywki. To też pewność, że niczego wartościowego, nie przegapimy. Ostrowo to malutka osada, znajdująca się w województwie pomorskim, w gminie Władysławowo. Niegdyś była nawet jego częścią, a od niedawna funkcjonuje jako osobny kurort.

W kwestii atrakcji, nie odbiega wcale od okolicznych znanych miejscowości i tak jak one, jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, co zapewnia wspaniałe widoki oraz godziny pieszych wędrówek. Stadnina koni i strusia farma mogą okazać się wspaniałą niespodzianką dla najmłodszych, którzy z pewnością zafundują sobie w ten sposób masę wspomnień. Spływy kajakowe to wyzwanie już dla nieco starszych turystów, którym nie straszne emocje na najwyższym poziomie, a dla szukających adrenaliny polecane jest odwiedzenie formacji skalnych zlokalizowanych w pobliżu. Tu bowiem znajdują się groty, odkryte w XIX wieku, które dziś są największą naturalną atrakcją, oprócz Bałtyku oczywiście. Szeroka i czysta plaża, umożliwia wylegiwanie się na słońcu, a z racji niewielkich rozmiarów kurortu, nie jest ona przeludniona. Baza noclegowa w Ostrowie (meteor-turystyka) należy do ciekawie rozlokowanych i zapewniających różny standard pokoi. Natomiast sam nocleg to wydatek zaczynający się już od około 30 złotych. Warto pamiętać, że jeśli zadbamy o tę kwestię z wyprzedzeniem, możemy liczyć na duże rabaty, które znacząco obniżą koszty podróży. Gastronomia w tym miejscu, z pewnością zadowoli wszystkich przyjezdnych, bowiem przewodzi tu dewiza świeżości i niewygórowanych cen, co nie da się ukryć, jest najlepszą kombinacją dla każdego rodaka. Pamiętajmy, że wybierając się w podróż w okolice Bałtyku, powinniśmy pamiętać, aby zaopatrzyć się w ubrania, które uchronią nas od wiatru, zwłaszcza jeśli zamierzamy się wybrać w rejs po otwartym morzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>