Najciekawsze zabytki Świdnicy – oblicze historyczne

Świdnica jest miastem z 700 letnią historią. Jest ono położone w województwie dolnośląskim i każdego roku przyjeżdża tam duża rzesza turystów. Wynika to oczywiście z faktu, że jest miastem, w którym nie brakuje zabytków godnych uwagi – jednym z nich jest Kościół Pokoju, za sprawą którego miasto znalazło się na liście UNESCO.

Chcąc przyjechać do Świdnicy warto pamiętać o tym, by przed przyjazdem zarezerwować noclegi. W Świdnicy baza noclegowa jest zróżnicowana, dzięki czemu można zatrzymać się w centrum, ale także na obrzeżach miasta. Szukając pensjonatu, apartamentu, czy prywatnej kwatery można posłużyć się hasłem „noclegi ➢ Świdnica”.

Wspomniany już Kościół Pokoju jest bardzo ciekawym obiektem, który chętnie odwiedzają osoby spędzające choć kilka dni w Świdnicy. Historia tego miejsca sięga XVII wieku. Co ciekawe według pierwotnych założeń miało ono funkcjonować przez bardzo krótki okres, jednakże przetrwał do dziś. Jest jednym z dwóch tego typu obiektów na całym świecie. Zbudowany z drewna, obecnie może pomieścić nawet 7500 wiernych. W tym miejscu każdego roku jest organizowany Międzynarodowy Festiwal Bachowski.

Kolejnym interesującym miejscem na terenie Świdnicy jest miejscowy Rynek. Wokół jego płyty na przestrzeni wieków powstało sporo budynków, które dziś nadają temu miejscu wyjątkowego charakteru. Spacerując po nim warto zwrócić uwagę między innymi na ratusz (budynek został wybudowany w XIV wieku), fontannę Neptuna (XVIII w.), czy rzeźbę która przedstawia Fiata. Jej historia jest krótka, bowiem rzeźba stanęła w 2014 roku, jednak zwraca na nią uwagę każdy przechadzający się tamtędy turysta.

Następnym ciekawym punktem miasta jest kościół św. Stanisława i Wacława. Budowę świątyni rozpoczęto w pierwszej połowie XIV wieku, jednak nie dlatego zwraca uwagę każdego przechodnia. Dzieje się tak dlatego, że najwyższa wieża kościoła jest imponująco wysoka – mierzy 101,5 m. Wewnątrz świątyni znajdują się ołtarze, rzeźby i obrazy, którym warto się przyjrzeć w trakcie zwiedzania obiektu. Nieco innym lecz również interesującym punktem miasta jest znajdująca się przy placu Ludowym wieża ciśnień. Została ona wybudowana w 1877 roku, z czasem została nieco podwyższona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>