Kopalnia Wieliczka – trasa górnicza

Kopalnia Soli (https://pl-pl.facebook.com/Kopalnia-Soli-Wieliczka-215537704955/) w Wieliczce jest jedną z największych atrakcji turystycznych nie tylko tego pięknego regionu, ale i całej Polski. Można się spokojnie pokusić o stwierdzenie, iż jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych pod względem zabytkowym tego typu obiekt nawiązujący do tradycji górniczej w całej Europie. Przybywający tutaj turyści mogą skorzystać z dwóch szlaków: turystycznego i górniczego. O ile ten pierwszy przeznaczony jest do zwiedzania dla każdego typu turysty, w każdym praktycznie wieku, o tyle szlak górniczy przeznaczony jest dla osób aktywnych poszukujących mocnych wrażeń. Trasa górnicza rozpoczyna się bowiem w miejscu najstarszego tutejszego szybu górniczego pochodzącego aż z czternastego wieku – Regis. Cała trwająca ponad trzy godziny wyprawa prowadzona jest w sposób nawiązujący do pracy górników, co daje zwiedzającym nie tylko nie lada frajdę, ale przede wszystkim szeroką wiedzę na temat panujących pod ziemią zwyczajów, tradycji i obrzędów.

Trasa szlaku górniczego nie łączy się w żaden sposób z trasą turystyczną, a zwiedzający pod przewodnictwem przodowego, ubrani w specjalne stroje i kaski, mają możliwość „liźnięcia” codziennego trudu pracy górników, poznania sposobów zachowania się pod ziemią, sprawdzenia stężeń substancji niebezpiecznych w powietrzu etc. Zwiedzający muszą jednak dotrzymać pewnych zasad oraz warunków wzięcia udziału w przygodzie. Po pierwsze na miejscu należy być kilkanaście minut przed wyprawą, spóźnialscy nie będą natomiast mogli dołączyć do wycieczki, a dobra zabawa ich ominie. Dlatego warto wziąć sobie tę kwestię do serca. Druga sprawa to odpowiednio ciepły i wygodny strój, nie pomijając bezpiecznych butów z wysoką cholewą. Dopełnienie wszystkich warunków będzie natomiast gwarancją udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Dla porównania warto wziąć udział w dwóch wyprawach – jednej trasą górniczą, gdzie poczujemy się jak najprawdziwsi pracujący pod ziemią górnicy oraz kolejnej trasą turystyczną, gdzie poznamy kulturę i sztukę panującą tutaj na przestrzeni wieków.

Wybierając się do Wieliczki w celu odbycia tak atrakcyjnej wyprawy, swoje doświadczenia turysta pragnący mocniejszych wrażeń może wzbogacić o nocleg tutaj spędzony. Kopalnia ta bowiem oferuje swoim klientom również podziemne noclegi (). Wieliczka jest kopalnią, w której rozbudowana baza noclegowa rozmieszczona jest w różnych miejscach podziemnego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>