Klocki Lego we Władysławowie

Wybierając się na wakacyjny wypoczynek oprócz stałych atrakcji warto zwrócić uwagę także, a może właśnie przede wszystkim na atrakcję nietypowe. Z pewnością, jeśli dobrze przyjrzymy się danemu miastu oraz przeglądniemy dostępne informację znajdziemy kilka naprawdę interesujących propozycji. Nie inaczej jest także z jednym z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów i baz wypadowych – Władysławowem, który z roku na rok cieszą się coraz to większą popularnością. Miasto to znane jest w głównej mierze z piaszczystej, bardzo czystej plaży, a także licznych, ale zarazem bardzo bezpiecznych, bo strzeżonych kąpielisk. Zagłębiając się jednak w dostępne na tym obszarze atrakcję z pewnością znajdziemy coś ciekawego dla siebie.

Ciekawym pomysłem wydaje się być skorzystanie z jakże oryginalnej atrakcji, jaką z pewnością jest wystawa Klocków Lego znajdująca się w okolicy. Nie jest to jednak jakaś mała ekspozycja, lecz ogromna wystawa przedstawiająca konstrukcje bardzo nietypowe. Co ważne z roku na rok wystawa jest sumiennie poszerzana oraz ulepszana. W roku 2015 prezentowana jest największa na świecie kolekcja LEGO SPACE, której tematyka nawiązuje do kosmosu. Do wglądu są tu także chociażby makiety polskich, wojennych okrętów, które pochodzą z czasów II wojny światowej, jak również wspaniała makieta z kolejowymi elementami, które w dodatku są ruchome. Co warte podkreślenia ekspozycja jest ważną częścią wystawy Muzeum Kocham Bałtyk, która to znana jest z faktu, iż stoi przed nią ludzik ogromnych rozmiarów, którego to uważa się nawet za największego na świecie. Figurka, która przedstawia marynarza ma szacunkowe rozmiary w postaci prawie 5 metrów wysokości. W samym muzeum odnaleźć możemy także specjalny sklepik LEGO, na terenie którego to nabyć można różnego rodzaju klocki z Serii Duplo, Star Wars, a także z innych, najnowszych kolekcji. Wystawę podziwiać będzie można aż do 25 września 2015 roku.

3 myśli na temat “Klocki Lego we Władysławowie”

  1. Super atrakcja, nie tylko dla dzieci 😉 Mój mąż oszalał kiedy znalazł się w tym miejscu. Miałam wrażenie, że ta atrakcja została przygotowana specjalnie dla niego.

  2. Mnie też się bardzo podobało, podziwiam konstruktorów tych dzieł, bo do zrobienia czegoś takiego również trzeba mieć zdolności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>