Imprezy oraz wydarzenia cykliczne – Rusinowo

Chcąc naprawdę wypocząć od swoich codziennych spraw, najczęściej wybieramy miejsca, które są odległe od cywilizacji, wyróżniają się dużym spokojem, a także ciszą. W takim razie nie ma żadnych przeszkód do tego, żeby zaplanować sobie w końcu wczasy w Rusinowie.

Ponieważ, jest to niewielki kurort znajdujący się w pobliżu Jarosławca. Można zatem mieć gwarancję tego, że kwestia noclegowa w czasie wakacji (więcej ), jest w stanie przyjąć bardzo dużą liczbę turystów. Pewnie wiele osób przy okazji zastanawia się, czy w ogóle w Rusinowie odbywają się jakiekolwiek ciekawe wydarzenia kulturalne. Oczywiście, można liczyć na dancingi, lub występy niewielkich zespołów, ale jeśli zależy nam na bardziej prestiżowych wydarzeniach, to lepiej w tym celu wybrać się do sąsiednich kurortów, czyli do Jarosławca lub Wicia. W pobliskim Wiciu, mimo że to również nie jest zbyt duża miejscowość, można załapać się na ciekawe tematyczne oraz regionalne jarmarki oraz festyny. Wśród nich wymienić można między innymi Owocowy Zapach Lata, który jest festynem rodzinnym. Żeby się na niego zapisać, należy odwiedzić Rusinowo oraz Wicie w lipcu. W tym samym miesiącu organizowane są jeszcze takie imprezy jak Eko Jarmark, czy też Wielki Festyn Wakacyjny – Zdrowie i Natura. Dzięki takim imprezom, nie tylko mamy szansę na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób, ale również możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego, na konkretne tematy, które są przewodnie podczas tych wydarzeń. Natomiast w sierpniu mamy niebywałą okazję do tego, żeby natrafić na Święto Pieczonego Ziemniaka. To jest idealna okazja dla smakoszy tego warzywa, którzy chcą zobaczyć na ile sposobów można przyrządzić to warzywo.

Ponadto w tym samym miesiącu odbywają się koncerty zespołów folkowych (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka_folkowa). Jest to doskonała szansa na posłuchanie tutejszych zespołów ludowych. Takich imprez jest zdecydowanie więcej, w takim razie pod żadnym pozorem nie powinniśmy się obawiać, że zastanie nas jakakolwiek nuda. Może Rusinowo nie zalicza się do największych kurortów, ale to niesie ze sobą wiele cennych zalet. Mamy spokój i ciszę, a jeśli chcemy wyjść na imprezę, wystarczy przemieścić się do sąsiedniego kurortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>