Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast zlokalizowanych na terenie Polski. Miasto położone jest na terenie województwa dolnośląskiego. Wrocław został założony w dziesiątym wieku, natomiast prawa miejskie zostały mu nadane trzy wieki później – w tysiąc dwieście czterdziestym drugim roku. W tym momencie na powierzchni blisko trzystu kilometrów kwadratowych, zamieszkuje około sześciuset trzydziestu sześciu tysięcy mieszkańców. Miasto to co roku odwiedzane jest przez około trzy miliony turystów. We Wrocławiu znajdziemy również około sto pięćdziesiąt tysięcy studentów, którzy mogą kształcić się na jedenastu uczelniach państwowych. Znajdziemy tutaj między innymi Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Medyczny, Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Muzyczną oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Wychodząc naprzeciwko wymaganiom turystów Urząd Miasta stworzył witrynę internetową, na której znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje odnośnie miasta. Możemy sprawdzić tutaj rozkład komunikacji miejskiej oraz międzymiastowej, kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych, historię miasta, ofertę funkcjonujących tutaj hoteli oraz wiele innych przydatnych dla każdego turysty rzeczy.

W mieście tym co roku w każdą sobotę od pierwszego kwietnia do trzydziestego października organizowane są bezpłatne wycieczki z przewodnikami, którzy przedstawiają historię całego Starego Miasta. Wycieczki te odbywają się w języku polskim, angielskim oraz niemieckim, jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie, w tym roku otworzono również kursy wycieczek oprowadzanych w języku włoskim oraz francuskim.

Miasto to obfituje w piękne i ciekawe zabytki, które koniecznie należy odwiedzić przyjeżdżając tutaj. Miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów jest Hala Stulecia, która od roku dwa tysiące szóstego znajduje się na liście UNESCO. Została ona wybudowana w tysiąc dziewięćset trzynastym roku. Stworzona jest ona według stylu ekspresjonistycznego. Może pomieścić pod swoim dachem aż dziesięć tysięcy osób. W momencie kiedy zakończono budowę hali, zostały umieszczone tutaj organy, które posiadały około dwieście dwadzieścia dwa rejestry. W tamtym czasie uznawane były za największy instrument muzyczny na świecie. Organy te co jakiś czas ulegają konserwacji.

Noclegi jakie oferuje Wrocław możemy znaleźć z licznych hotelach, hostelach czy pensjonatach. Baza noclegowa miasta jest doskonale przygotowana na przyjęcie dużej liczy turystów. Znajdziemy tu miejsca o różnym standardzie, przystosowane do potrzeb osób zamożnych jak i tych, którzy na nocleg chcą przeznaczyć niewielką ilość pieniędzy. Każdy na pewno znajdzie tu miejsce odpowiednie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>