Atrakcje Łagowa – wiadukt kolejowy

W województwie lubuskim znajduje się miejscowość Łagów, leżąca pomiędzy dwoma jeziorami – Łagowskim i Trześniowskim. To znakomite miejsce na spędzenie letnich wakacji na łonie przyrody. Turystów zaprasza tu rozwinięta baza noclegowa, która zapewni świetny odpoczynek amatorom sportów wodnych i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na miejscu można tu także obejrzeć kilka ciekawych, historycznych budynków.

Znajduje się tu zamek Joannitów wybudowany w XIV wieku. Do dzisiaj przetrwała z tego okresu tylko wieża i fragment jednej z sal, zaś reszta budowli pochodzi z XVIII wieku i cechuje ją styl barokowy. Przez parę wieków zamek należał do zakonu joannickiego, a następnie do wielmożów z rodu Brandenburgów. Obecnie znajduje się tu hotel, restauracja oraz kawiarnia. Turyści odpłatnie mogą wdrapać się na starą wieżę, z której rozciąga się wspaniała panorama okolicy. Niegdyś zamek okalały mury obronne, z których do czasów obecnych przetrwały jedynie dwie bramy wjazdowe, dzisiaj znajdujące się pod opieką Polskiego Związku Wędkarstwa. W miasteczku znajduje się kościół pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela, który wybudowano z kamienia i cegły w 1726 roku, a 150 lat później gruntownie przebudowano. Przedtem najprawdopodobniej w tym samym miejscu znajdowała się kapliczka modlitewna.

Ciekawostkę stanowi także stary wiadukt kolejowy w Łagowie. Wybudowano go na trasie pomiędzy Toporowem a Międzyrzeczem, ponad drogą dla samochodów. Most ma długość 40 metrów, a jego wysokość wynosi aż 25 metrów. Ten obiekt z cegły i granitu uważa się za bardzo ciekawy przykład architektury kolejowej. Łagów leży na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego, obejmującego swoim zasięgiem oba jeziora, wraz z otaczającymi je terenami. Na obszarze rezerwatu wyznaczono wiele tras rowerowych i pieszych, które pozwalają urządzić sobie szereg wycieczek po okolicy i nacieszyć oczy pięknem otaczającej przyrody. W tej niewielkiej, ale bardzo przyjemnej miejscowości można spędzić niezwykle udane wczasy. Warto wykupić tu sobie noclegi (my rezerwowaliśmy pokoje z meteor-turystyka.pl), Łagów jest bowiem sympatycznym miasteczkiem położonym w szczególnie urokliwej okolicy. Wspaniała przyroda otaczająca miasto zaprasza do aktywnego wypoczynku nad tutejszymi jeziorami i wycieczek po okolicy, charakteryzującej się wspaniałymi krajobrazami morenowymi.

Jedna myśl na temat “Atrakcje Łagowa – wiadukt kolejowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>