Atrakcje czekające w Koszalinie

Znajdujące się w województwie zachodniopomorskim miasto Koszalin, jest drugim co do wielkości na Pomorzu Zachodnim. Mieści się w nim wiele ważnych ośrodków kulturalnych, a także siedziba kurii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W Koszalinie odbywają się różne coroczne imprezy, które przyciągają wielu odwiedzających. Należą do nich między innymi Letni Festiwal Kabaretów, festiwale filmowe, Hanza Jazz Festiwal, a także festiwal Chórów Polonijnych i Festiwal Organowy. W mieście odbywają się także liczne koncerty, wystawy oraz spotkania autorskie. Prężnie działa również filharmonia, której program można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej.

Wolny czas w Koszalinie warto poświęcić zwiedzaniu. Do zobaczenia są takie obiekty jak: kościół zamkowy pochodzący z przełomu XIII i XIV wieku (obecnie cerkiew prawosławna), średniowieczne mury obronne (pierwotnie miały 1600 metrów obwodu), kamienica gotycka z XV wieku – dawna siedziba kata (obecnie Teatr Propozycji Dialog), XIV wieczna kaplica św. Gertrudy, która przez lata pełniła różne funkcje (szpital, skład amunicji, magazyn, mała scena teatru), gotycka katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z XIV wieku (najstarszy zabytek miasta), fragmenty elewacji oraz portal zostały zachowane w znajdującej się obok kamienicy, dziś przeznaczonej na lokale mieszkalne.

Koszalin to nie tylko ścisłe centrum, ale także malownicze okolice. Na zwiedzanie tych zakątków warto wybrać się rowerem. By zobaczyć jak najwięcej miejsc, można skorzystać z opracowanych szlaków turystycznych. Ich zróżnicowane długości (od12 do 39km) pozwolą do dopasowanie do kondycji oraz czasu, jaki chce się poświęcić na tą formę rozrywki. W Koszalinie można również potrenować, a to za sprawą takich obiektów jak: dwa stadiony sportowe, hale widowiskowe, korty tenisowe, squash, kryte baseny czy park wodny. W mieście można również wybrać się do parku linowego, kręgielni, w okresie zimowym na lodowisko, a także zorganizowaną grupą na paintball.

Nie można zapomnieć o rezerwacji w jednym z obiektów noclegowych. Cała baza noclegowa jest do znalezienia w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Koszalin”, by znaleźć hotele, motele, moteliki, pensjonaty, apartamenty, pokoje gościnne, ośrodki wypoczynkowe czy schroniska. Wszystko to w przystępnych cenach w atrakcyjnych okolicach. Do Koszalina można przyjechać o każdej porze roku, ponieważ zawsze znajdą się w nim godne uwagi atrakcje.

Jedna myśl na temat “Atrakcje czekające w Koszalinie”

  1. Do Koszalina zawsze wybieram się na wycieczki rowerowe, bo dbam o kondycję, ale też świetnie jest pooddychać morskim klimatem- coś cudownego! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>