Aktywny wypoczynek na Roztoczu

Roztocze jest to przepiękna kraina geograficzna rozciągająca się od Wyżyny Lubelskiej (info Wyżyna) aż po Podole. Wyjątkowe położenie, przepiękne krajobrazy oraz wyjątkowo czyste powietrze sprawiają, że każdego roku ten region Polski odwiedzają liczni turyści przyjeżdżający na letni wypoczynek z najodleglejszych zakątków naszego kraju.

Na Roztoczu funkcjonuje doskonale rozwinięta baza noclegowa (info Meteor). W jej skład wchodzą obiekty o bardzo zróżnicowanym standardzie wypoczynku. Z wakacji spędzonych na Roztoczu zadowoleni będą zarówno turyści poszukujący komfortowego pensjonatu, jak i młodzi ludzie, dla których ważniejsza jest dobra zabawa niż luksusowe hotele. Ta druga grupa wczasowiczów bez trudu znajdzie nocleg na jednym z wielu pól biwakowych czy ośrodków campingowych. Ważną cechą takiego wypoczynku jest niski koszt – tygodniowy pobyt pod namiotem powinien zamknąć się w kwocie około dwustu złotych. Roztocze to istny raj zwłaszcza dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. W okolicy wytyczono bardzo wiele tras rowerowych, które zostały poprowadzone przez najciekawsze zakątki w regionie. Wiele szlaków przebiega przez drogi gruntowe zamknięte dla ruchu samochodowego, co istotnie wpływa na bezpieczeństwo poruszania się po nich. Okoliczne lasy to także doskonałe miejsce na długie, rodzinne spacery. Wyjątkowo zadowoleni powinni być grzybiarze – po odrobinie deszczu można wrócić z krótkiego spaceru z koszykiem pełnym leśnych skarbów. Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu podczas urlopu są spływy kajakowe. Z perspektywy kajaka można podziwiać piękno okolicznych rzek oraz spotkać wiele gatunków dzikich zwierząt. Najwięcej spływów kajakowych organizowanych jest na rzece Wieprz. Kajak można wypożyczyć na cały dzień lub tylko na kilka godzin. W cenie wypożyczenia jest transport kajaka na początek spływu, jak również powrót do bazy wypadowej. Przed rozpoczęciem spływu warto zorientować się, jaki jest obecny stan rzek. W miesiącach w których nie występują zbyt intensywne opady deszczu może okazać się, że na niektórych odcinkach, gdzie poziom wody jest bardzo niski konieczne będzie samodzielne przeniesienia kajaku kilka metrów dalej. Jeżeli chcemy wybrać się na Roztocze, to należy zarezerwować nocleg. Pełną ofertę większości obiektów noclegowych zobaczymy na ich stronach internetowych (noclegi Roztocze). Nie zapomnijmy o wpłacie wymaganej zaliczki – bez dokonania tej formalności może bowiem okazać się, że rezerwacja nie zostanie potwierdzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>